SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KLOBOUKY U BRNA

Závěrečná zkouška z vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel 23,4,2010

V pátek 23,4,2010 byla zásahová jednotka hasičů z Klobouk předvolána do Drnholce,kde byla na místním vrakovišti připravena simulovaná dopravní nehoda jako závěrečná praktická zkouška z vyprošťování zraněmých osob z havarovaných vozidel. Této zkoušce předcházely asi dvouleté starosti jestli vůbec k dopravním nehodám budeme jezdit,ale díky našemu neodbytnému veliteli a ochotě členů absolvovat dva kurzy z nihž jeden byl víkendový a jeden na pět dní se podařilo vše dotáhnout do zdárného konce. Tímto zakončením jsme získali předurčenost k dopravním nehodám a značně se tím zmenšila dojezdová doba hasičů k dopravním nehodám v okolí Klobouk.

Ve dnech 15 - 19 března 2010 se účastnili další tři členové z.j. kurzu vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

www.firebrno.cz/kurz-vyprostovani-zranenych-osob-z-havarovanych-vozidel-ii

Kurz vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel 25-29.1.2010

Prvních pět členů naší zásahové jednotky se zúčastnilo tohoto pětideního kurzu,který je jednou z podmínek pro získání předurčenosti k výjezdu k dopravním nehodám pro niž jsme byli vybráni.

Kurz byl zajímavý a poučný. První dva dny jsme byli na učebně,kde se prováděl teoretický výcvik a další dny už se kombinovala teorie s praxí. Při praktickém výcviku nám počasí moc nepřálo a tak jsme nacvičovali ve dvacetistupňových mrazích.

Pro splnění podmínek musí tímto kurzem projít alespoň polovina zásahové jednotky, takže další členové pojedou na kurz od 15. do 19. března a potom už nás čeká jen dovybavení a praktická zkouška před komisí.

Fotogalerie na :  http://hasici-hroudny.rajce.idnes.cz/Kurz_vzprostovani_Tisnov_2010/

Kondiční jízdy na ledě a sňehu  23.01.2010

V sobotu si mohli naši strojníci vyzkoušet jak se hasičská auta chovají ve shoršených povětrnostních podmínkách.

Jezdilo se na letišti v Popicích,kde bylo sněhu dostatek a byla přichystána i ledová plocha. Jízd se zúčastnily jednotky: Klobouky, Krumvíř, Šitbořice, Horní bojanovice a Sedlec

Fotogalerie na : http://hasici-hroudny.rajce.idnes.cz/Jizdy_na_lede/